Galeria zdjęć

Naszych spotkania

z seniorami::

Pobierz skrypty

do poniższych filmów

Przejdź na stronę

e-SENIOR

Filmy powstałe
w ramach projektu "e-SENIOR" :

Galeria zdjęć

Naszych spotkania z seniorami:

Filmy powstałe

w ramach projektu "e-SENIOR" :

Fundacja "Idea dla Ciebie"

Ignaców 14a;

63-507 Kobyla Góra

 

 

NIP: 514-035-44-85

REGON: 387713154

KRS: 0000873691

mail: biuro@ideadlaciebie.org

tel.: 695-919-344

 

Życie to ciekawa droga.

Patrz szerzej.

Mierz daleko.

Odkrywaj nowe horyzonty.

 

Agnieszka Janczura

Fundacja „Idea dla Ciebie” jest w trakcie realizacji projektu pt. „e-SENIOR”, który jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na podstawie otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.

Beneficjentami projektu „e-SENIOR” osoby starsze, ze szczególnym uwzględnieniem osób wykluczonych społecznie oraz osób niepełnosprawnych - pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej, Domów Spokojnej Starości oraz Domów Seniora w całej Polsce, które szczególnie ucierpiały z powodu wykluczenia cyfrowego, zwłaszcza w przeciągu ostatnich dwóch lat.

W ramach projektu powstaje 8 filmów oraz skryptów do tych filmów o następującej tematyce:

 

1. Informatyka dla każdego. Podstawy informatyki przedstawione w prosty i przystępny sposób, np. poprzez porównanie do sytuacji codziennych.

2. Podstawy obsługi komputera.

3. Podstawy obsługi telefonu typu smartfon.

4. Komunikatory – nauka samodzielnego korzystania z komunikatorów do prowadzenia wideo rozmów, wysyłania i odbierania zdjęć i wiadomości tekstowych.

5. Jak korzystać z ciekawych aplikacji takich jak: YouTube, Facebook, Google Maps oraz Google Earth.

6. Jak założyć i korzystać z poczty e-mail?

7. Bezpieczeństwo finansów w internecie.

8. Zakupy przez internet - od zamówienia po odbiór w paczkomacie.

 

Dodatkowo w wybranych instytucjach zajmujących się opieką i pomocą osobom starszym przeprowadzone zostaną spotkania "na żywo", na których zostaną omówione zagadnienia związane z tematyką filmów tak, aby każda z zainteresowanych osób mogła zapoznać się z podstawami użytkowania komputera, telefonu typu smartfon oraz internetu. Dodatkowo zostaną przygotowane i rozdane skrypty zawierające najważniejsze informacje dotyczące omawianych zagadnień.

Ponadto m.in. dla osób, które zainteresują przedstawianie przez nas tematy, czy to w filmach, czy na spotkaniach, w ramach projektu "e-SENIOR" zostanie stworzona specjalna strona internetowa, prosta w obsłudze dla osób starszych, na której w czytelny sposób przedstawione będą konkretne instrukcje "krok po kroku", dotyczące wyżej wymienionych obszarów tematycznych. Dodatkowo na tej stronie zostanie zamieszczonych 8 filmów oraz skrypty do samodzielnego pobrania i wydrukowania.

Wszystkie te działania mają na celu w maksymalny możliwy sposób ułatwić osobom starszym przyswojenie wiedzy przekazywanej w ramach projektu "e-SENIOR". Filmy stworzone w ramach projektu zostaną także zamieszczone w serwisie YouTube oraz na stronie internetowej Fundacji "Idea dla Ciebie" oraz zostaną wysłane do 100 instytucji zajmujących się pomocą osobom starszym w całej Polsce.

„e-SENIOR”